info@ajansdelta.com

Twi̇tter Reklamları
Buradasınız: Anasayfa / Hi̇zmetleri̇mi̇z
Twitter Reklamları
Twitter Reklamları

Twitter kullanıcılarının sayısı her geçen gün daha da artıyor. Twitter yakın bir tarihe kadar ülkemizde çok fazla kullanıcıya ulaşmamış bir sosyal ağ olmasına rağmen son 1,5 yılda oldukça rağbet görüyor. 20 milyondan fazla Türk kullanıcıya sahip platform, reklam alarak markalar için cazip bir mecra olmuştur.

  1. Promoted Tweets: Bu reklam türü, normal tweetler gibi görünen ancak reklamverenin istediği hedef kitleye yönlendirildiği ve bu kitle tarafından daha fazla görülmesinin sağlandığı tweetlerdir.

  2. Promoted Accounts: Bu reklam türü, reklamverenin Twitter hesabının daha fazla kişiye ulaşmasını sağlamak için kullanılır. Promoted Accounts reklamları, belirli hedef kitlelere önerilen hesaplar arasında gösterilir.

  3. Promoted Trends: Bu reklam türü, Twitter'ın Trending Topics bölümünde belirli bir anahtar kelime veya hashtag'in (trend) reklamveren tarafından belirlenmiş olmasıdır. Böylece o trend daha fazla kullanıcıya gösterilir.

  4. Video Ads: Video reklamları, görsel içeriğin gücünden yararlanarak Twitter kullanıcılarına ulaşmayı sağlar. Videolar, kullanıcıların dikkatini çekmek ve marka mesajını iletmek için etkili bir yol sağlar.

Twitter reklamları, reklamverenlerin belirli hedef kitlelere ulaşmasını sağlayarak marka bilinirliğini artırabilir, satışları teşvik edebilir ve diğer pazarlama hedeflerini destekleyebilir. Ancak, etkili bir şekilde yönetilmeleri ve doğru hedef kitleye ulaşmaları için dikkatli bir strateji gerektirirler.

Twitter kendi içerisinde temelde 3 farklı reklam modeli sunmaktaydı. 2015 yılında hızla büyüme kaydeden platform, kullanıcılara 6 yeni reklam modeli ile daha geniş bir alanda hizmet vermeye başladı. Bu yeni reklam modellerinden bazıları reklam verenler tarafından oldukça sık kullanılmaktadır.

Twitter, reklam vermek isteyen markalar için birkaç reklam modeli sunuyor. Markalar bu modeller içerisinden ihtiyacını karşılayabiliyor ve kampanyalarını oluşturabiliyor. Şimdi bu reklam modellerine göz atalım:

Tweet etkileşimleri: Takipçilerinizle etkileşim sağlamanız için Twitter’daki gönderilerinizi öne çıkarmanızı sağlayan reklam modelidir. Tweetlerinizin gösterimini yeni kitlelere de yapabilirsiniz

Web sitesi tıklamaları veya dönüşümleri: Bu reklam modelinde kullanıcılarınızı Tweetleriniz ile internet sitenize trafik çekmek, satın alma ve üyelik gibi eylemler için yönlendirebilirsiniz.

Uygulama yüklemeleri veya uygulama yeniden etkileşimleri: Mobil uygulamanız var ise bunu kitlenize sunabilir onlara
uygulamanızı yükletebilirsiniz. Bu reklam modelinde ayrıca daha önce kullanan kişilere uygulamanızı yeniden göstermeniz mümkündür.

Video görünümleri: Twitter’a yüklediğiniz videoların izlenme oranını yükseltebilirsiniz.

Takipçiler: Twitter’daki takipçi sayınızı yükseltebilirsiniz.

Twitter’daki yönlendirmeler: Twitter’daki tekliflerinizle ilgilenen kişilerden bu yolla e-posta toplamanız mümkün.

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın